Tréninky

Tréninky jsou zaměřené jak na zlepšení kondice, tak technických dovedností. Četnost i zaměření tréninku se liší dle tréninkových skupin, kam jsou děti zařazovány dle věku a výkonnosti. Od jara do podzimu využíváme areál na Střížovickém vrchu a starší výkonnostní skupina vyráží i po okolí Ústí nad Labem na silniční tréninky. V zimním období zařazujeme tréninky v tělocvičně a venkovní běžecké tréninky, využíváme též kryté bikrosové dráhy. Dle sněhových podmínek jsou podnikány výjezdy na běžky.

ZÁKLADNÍ TRÉNINKY         

                                                       LETNÍ                                                   ZIMNÍ

  • PONDĚLÍ                     17:30 – 18:30                                     17:30 – 18:30                    
  • ČTVRTEK                     17:30 – 18:30                                     17:00 – 18:00     MLADŠÍ, 18:00 – 19:00    STARŠÍ

                                                                                                                                            

ROZŠÍŘENÉ TRÉNINKY

  • ÚTERÝ
  • STŘEDA

Pořádáme

  • závody

V Ústí nad Labem byl první ročník závodů horských kol uspořádán v roce 2015. Závody jsou organizovány pro všechny věkové kategorie dětí a juniorů, ale také pro elitní kategorie žen, mužů i veteránů. Závody se odehrávají v terénu, převážně na nezpevněných lesních hrbolatých pěšinách, úzkých cestách a singletracích. Termíny, propozice i výsledky jsou k dispozici na stránkách www.ustimtbcup.cz.

V roce 2020 pořádá Bicykl Team Ústí nad Labem Krajský přebor horských kol, v brzké budoucnosti bychom rádi přivedli do našeho města i nejprestižnější závod, tedy závod Český pohár horských kol – MTB XCO.

  • soustředění

Zpravidla pořádáme 3 soustředění ročně – letní, podzimní a zimní

  • nábory nových členů

Standardní náborové termíny jsou září a březen. Na přijetí nových nadšenců jsme ale připraveni i v průběhu roku.

Podmínkou přijetí je minimální věk 6 let a započatá školní docházka, vhodné kolo (horské s převody a řazením), absolvování náborových testů jízdy na kole a testů všeobecné připravenosti (různé tělocvičné prvky a cviky), a také absolvování 2-3 zkušebních tréninků.

Neváhejte nás kontaktovat a zjistíte, kdy a kam se na trénink můžete přijít podívat, případně si ho s námi i zkušebně absolvovat.

  • společná setkání či akce

Kromě vyhlašovaných brigád svoláváme také stmelující akce pro kolektiv dětí i rodičů :-).